header-ssspp

Sri Sathya Sai - Premamruta Prakashana

Контакт

Адреса:
Sathya Sai Grama Muddenahalli Chikballapur Taluk and District - Karnataka 562101 India

Контакт форма

Испратете е-порака. Сите полиња со ѕвездичка (*) се задолжителни.

Останати информации

Останати информации:

БЕЛЕШКА НА УРЕДНИКОТ

Бараме редовни професионални препишувачи, преведувачи и уредници за божествените говори на Бхагаван на сите јазици. Пријавените мора официјално да склучат договор преку Sri Sathya Sai Premamruta Prakashana®.

За повеќе информации ве молиме напишете на: Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

ИЗДАВАЧИ И ДИСТРИБУТЕРИ НА КНИГИ

За информации за издавање – печатење – дистрибуција, ве молиме напишете на:

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.